Egzamin na stopnie kyu

17 grudnia 2022 odbył się Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin miał wyjątkowy charakter, gdyż odbył się w ramach 35-lecia naszego klubu. Egzaminatorem głównym był shihan Artur Wilento 5dan, a pomagali mu instruktorzy klubowi oraz przybyli na tę okazję z innych klubów naszego regionu…

Egzamin podzielony był na trzy tury. W pierwszej zdawali najmłodsi ćwiczący, w drugiej juniorzy, a w trzeciej młodzież i dorośli również z regionu.

Zadania wykonywane przez grupy różniły się złożonością i tempem ćwiczeń. W każdej z grup oceniane były również zadania w parach w tym związane z elementami samoobrony i walki.

W najmłodszej grupie dzieci zdawały na swoje pierwsze stopnie. Głównej ocenie podlegała tu ogólna sprawność fizyczna i umiejętność wykonania podstawowych technik karate.

W drugiej grupie więcej uwagi poświęcono na poruszanie się w pozycjach klasycznych i pozycji walki z technikami. W ocenie obserwujących instruktorów ta grupa wypadła bardzo dobrze. Widać było skupienie i dynamiczne wykonanie technik. Dodatkowo zdający na niebieskie i żółte pasy wykonali podstawowe kata i przeszli test kumite.

W trzeciej grupie prawie wszyscy zdawali na stopnie, które obejmowały nie tylko prezentację podstawowych technik, ale też kata zaawansowane i kumite. Cztery osoby zdawały na brązowe pasy, dlatego podczas kumite zaliczyły dodatkowy test walki w formule k-1. Ten egzamin był wymagający, ale grupa prezentowała dobre przygotowanie, dlatego każdy zdał na wyższy stopień.

W egzaminie oprócz ćwiczących w Toruńskim Klubie wzięli udział ćwiczący w Bydgoszczy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu i Świeciu.

Na najwyższe stopnie zdali:

Dominika Blin – 1kyu z Torunia,
Agnieszka Jarosz – 1kyu z Golubia-Dobrzynia,
Kinga Lonser – 2kyu z Chełmna,
Andrzej Pawlak – 2kyu z Bydgoszczy,
Weronika Węgierska – 3kyu z Bydgoszczy,
Michał Wardzała – 4/1kyu z Bydgoszczy.

Gratulujemy uzyskania kolejnych stopni kyu na drodze kyokushin karate.

Również dziękujemy za udział w egzaminie czarnym pasom: Janusz Drywa 4dan, Sławomir Kłosiński 4 dan, Piotr Binkowski 3dan, Tomasz Wrzesień 3dan, Tomasz Semeniuk 2dan, Mikołaj Trojanek 2dan, Edyta Wilento 1dan, Zuzanna Chalecka 1dan, Anita Matura 1dan, Artur Mazanowski 1dan, Mariusz Korcala 1dan.

Zdjęcia:
Z.Chalecka, P.Binkowski, A.Wilento

Pierwsza grupa egzaminacyjna

Druga grupa egzaminacyjna

Trzecia grupa egzaminacyjna