Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2011 roku

2011-podsumowanie-TKKK

Rok 2011 był dla naszego klubu czasem pracy a także zmian. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Radzionkowie Zebranie członków Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do podjęło decyzję o zmianie struktur organizacyjnych i odłączeniu się od Kyokushin-kan i przystąpienia do światowych struktur WKO Shinkyokushinkai. Nasz instruktor Artur Wilento został wyróżniony nominacją na Branch Chief czyli dyrektora gałęzi Shinkyokushin w Polsce. Dzięki temu wziął udział w Walnym Zgromadzeniu WKO w Tokyo podczas Mistrzostw Świata Shinkyokushin. W ten sposób nasi zawodnicy mogli wziąć udział w Mistrzostwach Europy U-22 rozegranych we Wrocławiu 3 grudnia 2011 roku.

Dużo uwagi podczas tego roku poświęciliśmy na polepszenie szkolenia co dało wyniki podczas zawodów sportowych i egzaminów na kolejne stopnie kyu. Szkolenie w klubie prowadzone jest wielokierunkowo. W sekcjach karate trenują najmłodsi już od 5 roku życia. Treningi odbywają się w grupach wiekowych i zaawansowania. Każdy kto zgłosi się na zajęcia ma szansę poznawać karate kyokushin w różnych jego aspektach. 

Członkowie klubu w 2011 roku wzięli udział w 8 szkoleniach i 6 turniejach karate zdobywając łącznie 44 wyróżnienia w tym 34 w konkurencjach juniorów i 10 w konkurencjach seniorów. Łącznie 23 zawodników zdobywało medale w tym 8 seniorów i 15 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Weronika Krajewska – 6 wyróżnień,
Marcelina Grabowska – 5 wyróżnień,
Katarzyna Socha – 4 wyróżnienia,
Barbara Muzalewska – 3 wyróżnienia.

Osiągnięcia drużynowe TKK Kyokushin w 2011 roku:
I m – kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Solcu Kujawskim,
I m – kumite Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Solcu Kujawskim,
I m – kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Gdyni,
I m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Gdyni,
II m – Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat PFKK w Radzionkowie,
II m – kata Mistrzostwa Polski Juniorów do 16lat PFKK w Świeciu,
II m – kumite Mistrzostwa Polski Juniorów do 16lat PFKK w Świeciu.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2010 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Andrzej Poczwardowski, Miłosz Kobusiński, Anna Urbańska, Katarzyna Socha, Weronika Krajewska, Marcelina Grabowska, Hubert Maciejewicz, Barbara Muzalewska. (czytaj więcej)

Zawodnicy mieszkający w granicach Toruńskiego Starostwa Powiatowego otrzymali wyróżnienia za wyniki sportowe w 2010 roku: Miłosz Kobusiński, Marcelina Grabowska, Weronika Krajewska, Katarzyna Socha oraz Artur Wilento jako trener. (czytaj więcej)

urzad miasta toruniaUdział w turniejach i szkoleniach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Torunia.