Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2013 roku

2013 - podsumowanie roku

Rok 2013 był dla klubu 26 rokiem działalności. Podczas Keiko Osame w grudniu 2013 roku podsumowano dotychczasową działalność klubu, wspominano różne wydarzenia w których brali udział nasi członkowie. Przypomniano byłych instruktorów i ćwiczących, którzy zaznaczyli się w dziejach klubu. Wizerunek klubu od czasów powstania zmienił się. Dziś sięgamy po najnowsze metody szkoleniowe a treningi prowadzą profesjonalnie wyszkoleni instruktorzy. O tyle jest to ważne, gdyż większość z nich zaczynała stawiać pierwsze kroki w naszym klubie. Tak więc, są częścią historii klubu i sami ją teraz tworzą…

W 2013 roku dużą uwagę poświęcono na zmiany w szkoleniu i podwyższeniu standardów szkolenia. Udział w seminariach szkoleniowych instruktorów i ich samokształcenie pozwoliło podnieść wyszkolenie wszystkich ćwiczących co również przełożyło się na wyniki sportowe. W dalszym ciągu bardzo dobrze układa się współpraca z klubami regionu, a nasz klub odgrywa kluczową rolę w kreowaniu wizerunku karate kyokushin w województwie.

Członkowie klubu w 2013 roku wzięli udział w 9 szkoleniach, 7 turniejach karate i 1 kick-boxingu zdobywając łącznie 57 wyróżnień w tym 45 w konkurencjach juniorów i 12 w konkurencjach seniorów. Łącznie 29 zawodników zdobywało medale w tym 7 seniorów i 22 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Weronika Krajewska – 6 wyróżnień,
Katarzyna Socha, Marcelina Grabowska, Zuzanna Mowińska, Bogdan Sojka – 4 wyróżnienia,
Mikołaj Wilento, Dawid Jędryka – 3 wyróżnienia.

W 2013 dwóch członków klubu Marcin Czajkowski i Marcin Stelmach uzyskało uprawnienia instruktora sportu karate. Podczas Obozu Letniego w Tucholi instruktor Dawid Jędryka zdał egzamin na kolejny stopień mistrzowski 2dan. (czytaj więcej)

Osiągnięcia drużynowe TKK Kyokushin w 2013 roku:
I m – kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Kaliszu Pomorskim,
I m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Kaliszu Pomorskim,
I m – Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 PFKK w Międzyzdrojach,
II m – kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Solcu Kujawskim,
II m – kumite Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Solcu Kujawskim,
II m – kata Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK w Kaliszu,
III m – kumite Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK w Kaliszu.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2012 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Marcelina Grabowska, Weronika Krajewska, Katarzyna Socha, Dawid Zygmuntowski, Andrzej Poczwardowski. (czytaj więcej)

Wyróżnienia Starosty Powiatu Toruńskiego otrzymali: Weronika Krajewska, Marcelina Grabowska, Katarzyna Socha, Dawid Zygmuntowski oraz trener Artur Wilento. (czytaj więcej)

urzad miasta toruniaUdział w turniejach i szkoleniach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Torunia.