Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2009 roku

2009 - podsumowanie

Rok 2009 był czasem sprawdzianów i nowych wyzwań. W tym roku znaczna uwaga szkoleniowa poświęcona była młodszym uczestnikom zajęć w sekcjach naszego klubu. Pojawiło się kilku utalentowanych zawodników startujących w turniejach dla juniorów. Duży zapał i praca na treningach może dać również nadzieję na kolejne lata.

Początek roku zaczął się od turnieju w Drachten w Holandii gdzie mieliśmy możliwość uczestniczenia w zawodach zorganizowanych przez Holenderską Organizację Shinkyokushinkai. W lutym główny instruktor szkolił się na seminarium kyokushinkan w Tamagawa w Japonii pod okiem znakomitych japońskich instruktorów H. Royama, T. Hiroshige, H. Okazaki. Tam również Artur Wilento zaliczył egzamin na stopień 4dan.
Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Radomiu nasza drużyna wywalczyła po raz piąty tytuł Mistrza Polski PFKK. Znakomicie wypadł zorganizowany przez klub Obóz Letni w Gozdawie, w którym uczestniczyli również ćwiczący w klubach naszego regionu.

Największym wyzwaniem dla naszych zawodników była możliwość startu w Otwartych Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate w Budapeszcie. Trzech naszych zawodników otrzymało powołania do drużyny PFKK i walczyło w stolicy Węgier: Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski i Miłosz Kobusiński. W Mistrzostwach Świata wzięło udział 420 zawodników z 57 krajów reprezentujących różne organizacje kyokushin lub karate full-contact. Postawa wszystkich reprezentantów naszego kraju była dobra. Najdalej w swojej kategorii zaszedł Sławomir Kłosiński, który został uplasowany w 16 – najlepszych zawodników kategorii -70kg.

Dwoje członków klubu zdobyło uprawnienia instruktorskie – Dawid Jędryka i Barbara Sobocińska. Mamy nadzieję, że szybko i mocno zaangażują się w pracę szkoleniową w klubie.

Członkowie klubu w 2009 roku wzięli udział w 8 szkoleniach oraz 9 turniejach karate zdobywając łącznie 36 wyróżnień w tym 26 w konkurencjach junior, 10 w konkurencjach senior. Łącznie 15 zawodników zdobywało medale w tym 6 seniorów i 9 juniorów.

Najwięcej wyróżnień w ciągu roku łącznie zdobyli:
Weronika Krajewska – 7,
Marcelina Grabowska – 6,
Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski i Denis Załęcki – 3.

Nagrody:
Prezydenta Miasta Torunia dla najlepszych sportowców w 2008 roku otrzymali: Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski, Piotr Binkowski, Marcin Czajkowski. (czytaj więcej)
Wyróżnienia Starosty Powiatu Toruńskiego za wyniki sportowe w 2008 roku: zawodnicy – Miłosz Kobusiński, Marcelina Grabowska, trener – Artur Wilento. (czytaj więcej)

Osiągnięcia drużynowe TKK Kyokushin w 2009 roku:
I miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Radomiu,
III miejsce w kata – Mistrzostwa Polski Juniorów w Wąbrzeźnie,
II miejsce – Mistrzostwa Polski Północnej Juniorów w Czaplinku.

Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2009 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.