Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2022 roku

Działalność klubu w 2022 była w miarę stabilna. W tym roku obchodziliśmy 35 rocznicę oficjalnej działalności klubu. Klub został założony w 1987 roku choć pierwsze sekcje powstawały przy TKKf-ie już w 1981 roku. Na zorganizowane spotkanie w hotelu Bulwar przybyło ok 100 osób związanych z klubem przez te wszystkie lata. Było to znakomite podsumowanie długoletniej działalności, w której wzięli udział byli i aktualni ćwiczący, zawodnicy, instruktorzy i działacze. Była to również świetna okazja do wspomnień i odświeżenia kontaktów. Na krótkie podsumowanie 2022 roku w klubie zapraszamy w tym artykule.

Wyraźnie w pierwszej połowie roku odczuwaliśmy skutki lock-down. Natomiast w nowym roku szkolnym sytuacja zmieniła się i powstały 3 nowe grupy początkujące głównie juniorów. Klub zorganizował 4 obozy cieszące się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy klubu brali udział w imprezach sportowych z sukcesami co dało również dwa tytuły drużynowe.

Członkowie klubu w 2022 roku wzięli udział w 10 szkoleniach różnego rodzaju począwszy od seminariów, a skończywszy na obozach oraz 10 turniejach karate. Zawodnicy zdobyli łącznie 34 wyróżnienia.

Łącznie 13 zawodników zdobywało medale w tym 3 seniorów i 10 juniorów. Najwięcej medali w ciągu roku łącznie zdobyli:

  • 5 medali – Oliwia Niejadlik, Oliwia Rezmer,
  • 3 medale – Wiktoria Leśniewska,Julia Pluskota, Jolanta Siódmiak, Maciej Tilmanowski, Julia Żelazek,
  • 2 medale – Mariusz Szwugier, Zuzanna Binkowska, Jakub Pluskota,
  • 1 medal – Adam Kuskowski, Ada Stępień, Łukasz Jóźwiak.

Nasza drużyna w podsumowaniu zdobyła:

2 miejsce w kumiteMistrzostwa Polski Północnej PFKK w Świeciu,

3 miejsceMistrzostwa Polski Kumite PFKK w Połczynie-Zdroju.

W tym roku klub zorganizował 4 obozy sportowe, w których uczestniczyli również ćwiczący z innych klubów :

Braliśmy udział w dodatkowych szkoleniach zorganizowanych przez kluby w Bydgoszczy i Świeciu oraz przez PFKK w Wałczu i Tucholi.

W poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu i Fundacji MŁODZI-MŁODYM (1% podatku) oraz osób prywatnych. W tym roku nasz klub wziął udział w Programie „Klub 2022” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udział finansowy w realizacji zadań w 2022 roku miał również Urząd Miasta w Torunia.